Fitness medyczny

To gimnastyka dla każdego, bez względu na wiek i poziom sprawności ruchowej. Metoda – łącząca w sobie dobrodziejstwa jogi, baletu i ćwiczeń siłowych – ma przede wszystkim na celu stworzenie równowagi w ciele. Niezwykłość metody Pilatesa polega między innymi na tym, że przynosi ona nie tylko korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Poprawia wygląd całej sylwetki, ale również wpływa korzystnie na nasze samopoczucie.

Fitness medyczny – efekty

Niweluje bóle kręgosłupa i stawów oraz uczy nawyków poprawnego oddychania. Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Podczas zajęć wymagana jest wysoka koncentracja i skupienie, bowiem Pilates polega na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu.

Charakterystyczny dla tej metody ćwiczeń jest także fakt, iż nie skupia się on tylko na mięśniach dużych i mocnych, ale wzmacnia też mięśnie małe i słabe. Poprzez prawidłowe wykonywanie ćwiczeń można wysmuklić swoją sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Zajęcia te mają na celu wzmocnienie, uelastycznienie i rozciągnięcie wszystkich mięśni bez ich nadmiernego rozbudowywania, odciążenie kręgosłupa, poprawę postawy, obniżenie poziomu stresu oraz ogólną poprawę zdrowia.

Pilates jest wyjątkowy ponieważ: poprawia elastyczność ciała, uczy prawidłowego, pełnego oddechu, pomaga zapobiegać bólom i zwyrodnieniom, rozluźnia ramiona, kark i górną cześć pleców, poprawia koordynację ruchową i równowagę, wyszczupla i jednocześnie wysmukla sylwetkę, zwiększa siłę mięśni brzucha, pośladków, pleców i bioder, poprawia stabilność kręgosłupa i przywraca prawidłową postawę ciała.

Podziel się na facebooku