Jakie są korzyści?
Liposukcja kawitacyjna to skuteczna i innowacyjna metoda modelowania sylwetki, wyszczuplania i redukcji cellulitu. Zabieg gwarantuje szybkie i spektakularne efekty bez skutków ubocznych, jakie występują przy tradycyjnej liposukcji. W trakcie zabiegu dochodzi do likwidacji nadmiernej tkanki tłuszczowej. Zabieg jest w 100% bezinwazyjny, a wykonanie serii zabiegów powoduje, że jest bardzo skuteczny. Podłużna fala ultradźwiękowa wywołuje w tkankach drgania, wprowadza w ruch cząsteczki, co daje efekt masażu tkanek. Działanie ultradźwiękami o określonej częstotliwości powoduje powstanie zjawiska kawitacji.
Wytworzona energia powoduje uszkodzenie komórki tłuszczowej (nawet jej rozbicie). Uwolnione w ten sposób tłuszcze są przenoszone przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii. W ten sposób usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów, np. ud, pośladków, bioder czy ramion.
Jak wygląda zabieg?
Kawitacja polega na niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków, co skutkuje zmniejszeniem obwodów wybranych partii ciała, takich jak: brzuch, uda, biodra, pośladki. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Zabieg kawitacji składa się z dwóch etapów: „Rozbijanie” tłuszczu oraz drenażu limfatycznym.
W trakcie serii zabiegów zaleca się ograniczenie spożycia pokarmów wysoko-tłuszczowych, węglowodanowych, oraz picie minimum 2 litrów wody na dobę. Zastosowanie się do takich zaleceń ułatwia wydalanie tłuszczów z organizmu i zmniejsza obciążenie wątroby. Efekty zabiegu wspomaga również zwiększenie wysiłku fizycznego. Należy zauważyć, że są to zabiegi dla osób walczących z miejscową otyłością (np. brzuch, uda, biodra, ramiona, pośladki), ale nie są to zabiegi odchudzające.
Jakie są zalecenia?
Takiego typu zabieg najbardziej pasuje dla osób: z miejscową otyłością na brzuchu, udach, pośladkach, biodrach, ramionach; z cellulitem; posiadających wiotką, pozbawioną jędrności i elastyczności skórę; mających chęci poprawy proporcji sylwetki; lub mających nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu po ciąży.
Jakie są przeciwskazania?
Nie zaleca się natomiast korzystać z tego zabiegu podczas: ciąży, choroby nowotworowej, choroby wątroby i nerek, zakrzepowe zapalenie żył, hemofilii, krwawieniu w miejscu wykonywania zabiegu, łuszczycy stymulatora serca, implantów, stanu zapalnego.