Jump Trampoliny Fitness

Jump Trampoliny Fitness to specjalnie opracowany system treningowy, który pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy ze skakania. Do ćwiczeń wykorzystywana jest jednoosobowa trampolina o małych rozmiarach, na której wykonuje się aktywności zaczerpnięte z różnych dyscyplin sportowych oraz Fitness.

Jak wygląda zajęcia

Trampoliny Jump Fitness Rusz się z Beti
Trening Jump Fitness

Najczęściej jest to kombinacja wolnych i szybkich skoków, ćwiczeń znanych z aerobiku i dynamicznych „biegów” w miejscu. Dzięki różnorodnej technice Trampoliny zapewniają wszechstronny trening całego ciała, zwiększając zarówno ogólną sprawność, jak i poprawiając kondycję. Udowodniono, że skakanie jest dziesięć razy skuteczniejsze niż bieganie.

Jak to możliwe? Dzięki nieustannym zmianom grawitacji więcej mięśni jest jednocześnie zaangażowanych w ruch, przez co podnosi się efektywność ćwiczeń. Co więcej, w czasie godzinnej aktywności możemy spalić aż 1000 kcal! Jeśli więc szukasz sposobu na skuteczną utratę kilogramów, ten typ ćwiczeń jest dla Ciebie idealny. Ćwiczenia te mogą uprawiać osoby z bardzo dużą świadomością własnego ciała, umiejące kontrolować napięcie i rozluźnianie mięśni.

Jakie są korzyści z treningów

Oto kilka korzyści wynikających z regularnych ćwiczeń na trampolinach:

 • Poprawa kondycji fizycznej i wytrzymałości.
 • Wzmacnianie mięśni, zwłaszcza mięśni nóg, pośladków i brzucha.
 • Redukcja tkanki tłuszczowej i utrata wagi.
 • Poprawa równowagi i koordynacji ruchowej.
 • Wzmacnianie kości i zapobieganie osteoporozie.
 • Poprawa krążenia krwi i układu limfatycznego.
 • Redukcja stresu i poprawa samopoczucia.
 • Ćwiczenia są łatwe do nauczenia i stanowią zabawny sposób na aktywność fizyczną.

Aktywność jest również łagodniejsza dla stawów niż niektóre inne formy ćwiczeń wysokoenergetycznych, takie jak bieganie lub skakanie na twardej powierzchni. Dzięki elastycznej powierzchni trampoliny mniej obciążamy nasze stawy i ścięgna.

Czy ćwiczenia są dla wszystkich?

Mimo wielu korzyści związanych z aktywnością na trampolinach, istnieją pewne przeciwwskazania, dla których nie zaleca się tego rodzaju ćwiczeń.

Trenerzy Rusz się z Beti w siłowni ćwiczą

Oto niektóre z przeciwwskazania:

 • Problemy z kręgosłupem lub urazy kręgosłupa.
 • Problemy z kolanami, kostkami lub stopami.
 • Problemy z równowagą lub zawroty głowy.
 • Cukrzyca typu 1.
 • Ciąża lub niedawno odbyty poród.
 • Choroby serca lub problemy z krążeniem krwi.
 • Nadwaga lub otyłość w zaawansowanym stadium.
 • Choroby układu oddechowego.

Przed przystąpieniem do aktywności, osoby z powyższymi przeciwwskazaniami powinny skonsultować się ze swoim lekarzem w celu omówienia indywidualnych ograniczeń i możliwości.

Super muzyka i hormony szczęścia

Endorfiny to związki chemiczne, które są wytwarzane przez organizm w trakcie aktywności fizycznej i stanowią naturalny środek przeciwbólowy oraz wzmacniają odczucia przyjemności i dobrego samopoczucia. Treningi, zwłaszcza w połączeniu z rytmiczną muzyką i doświadczonymi trenerami, mogą stymulować wytwarzanie endorfin w organizmie.

Głównym mechanizmem, który wywołuje produkcję endorfin podczas treningów, jest zwiększone uwalnianie hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina. Te hormony, zwykle uwalniane w odpowiedzi na stres lub zagrożenie, stymulują wytwarzanie endorfin jako naturalnego środka łagodzącego skutki stresu.

Trening grupowy Trampoliny Fitness Jump Rusz się z Beti
Jump Trampoliny Fitness

Dodatkowo, ćwiczenia w rytmie muzyki i pod okiem doświadczonego trenera, może prowokować uczucie euforii, która również stymuluje wydzielanie endorfin. Człowiek czuje się bardziej zrelaksowany, zadowolony i szczęśliwy. Ćwiczenia na trampolinie to połączenie zabawy z aktywnością, co również przyczynia się do dobrego samopoczucia.

Kolejnym czynnikiem, który może wpływać na wytwarzanie endorfin podczas ćwiczeń na trampolinie, jest wzrost tętna i przepływu krwi przez organizm. To z kolei wpływa na zwiększenie ilości tlenu dostarczanego do mózgu i innych narządów, co również może stymulować wytwarzanie endorfin.

Ćwiczenia na trampolinie z dobrze dobraną muzyką i pod okiem doświadczonej kadry przyczynia się do wywołania uczucia przyjemności, relaksu i poprawy nastroju, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Alternatywne aktywności

Przykłady równie intensywnych ćwiczeń:

 • AeroBox – aktywność interwałowa wysokiej intensywności, w której krótkie okresy intensywnego wysiłku są przerywane krótkimi okresami odpoczynku.
 • Bieganie, zwłaszcza w tempie umiarkowanym lub wysokim, może również prowokować wydzielanie endorfin.
 • Ćwiczenia siłowe – podczas ćwiczeń siłowych, takich jak podnoszenie ciężarów, organizm również może wydzielać endorfiny.
 • Spinning – rower stacjonarny pozwala na ćwiczenia o wysokiej intensywności, które mogą stymulować wydzielanie endorfin.

Na wszystkie powyższe zajęcia możesz zapisać się >>> tutaj <<<

Wszystkie te treningi mają wspólną cechę, czyli wysoką intensywność wysiłku, która prowokuje organizm do zwiększonego wydzielania hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina. Te hormony, jak już wspomnieliśmy, stymulują wytwarzanie endorfin, co może przyczynić się do uczucia euforii, redukcji bólu i poprawy samopoczucia.

Warto jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i reaguje indywidualnie na treningi o wysokiej intensywności. Dlatego ważne jest, aby dostosować intensywność treningu do swoich możliwości i stopniowo zwiększać obciążenie, aby uniknąć kontuzji i przetrenowania organizmu.

Aktualny grafik znajdziesz >>> tutaj <<<

Podziel się na facebooku