Jak zmotywować się do ćwiczeń?

0001-9339412181_20211005_163735_0000

10 wskazówek, dzięki którym osiągniesz swój cel!

  1. Wyznacz sobie osiągalne cele. -> Np. redukcja masy ciała 1-2kg w ciągu miesiąca. 
  2. Metoda małych kroków. -> Zaczynamy od zrobienia małej rzeczy, która zmierza do realizacji naszego celu. Np. 1 trening w ciągu tygodnia, bądź 5 minut dziennie wykorzystujemy na rozciąganie
  3. Wygospodaruj czas na ćwiczenia i wykorzystaj go. -> Zdecydowanie pomoże Ci wpisanie treningów do swojego kalendarza/plannera tygodniowego i zrealizowanie każdego Twojego zapisu 
  4. Nie myśl o aktywności. -> Nie rozważaj czy chcesz iść na trening czy nie chcesz. Często rozmyślania na temat treningu zniechęcają nas do aktywności. Zakładaj dres i  po prostu zrób to.
  5. Notuj swoje postępy. -> Dobrym sposobem są np. sprawdziany sprawności, które można wykonać 1x w miesiącu bądź sprawdzenie postępów np. centymetrem, mierząc obwody ciała.
  6. Określ wskaźniki efektywności.-> Warto wyznaczyć sobie realny czas, w jakim chcemy zrealizować swój cel, rozpisać jakie postępy powinnyśmy zrobić w ciągu miesiąca, i monitorować swoją efektywność.
  7. Uprawiaj sport z innymi.-> Zauważam, że wiele osób potrzebuje kompana do aktywności. Jeżeli masz osobę, która ma podobny cel jaki masz Ty, może to być Twój klucz do sukcesu! Więc próbuj!
  8. Kup sobie nowe ubranie sportowe.-> Nic tak nie działa na kobiety, jak nowe ubrania ☺ To samo ma się ze strojem sportowym! Im lepiej będziemy się w nim czuły, tym jesteśmy bardziej wydajne na treningu! 
  9. Pamiętaj, że robisz to dla siebie i swojego zdrowia. -> Jeżeli  aktywność fizyczna jest Twoją decyzją, masz o wiele większe szanse, że wytrwasz w tym dużo dłużej, niż byłby to nacisk osób z zewnątrz. 
  10. Nagradzaj się za ćwiczenia. -> Mój ulubiony i najważniejszy punkt! Kto nie uwielbia prezentów i nagród? Za zrealizowany np. tygodniowy/miesięczny plan treningowy powinnaś się za to nagrodzić! ☺ Tak po prostu – jakiś zabieg w SPA? Kosmetyczka? Fryzjerka? A może wypad do kina? Każdy lubi coś innego ☺ Jest to szalenie ważny aspekt w realizacji swoich celów! ☺

Podziel się na facebooku